Bendras Šilutės laikraščio
"Šilokarčema" ir
Šilutės kraštotyros draugijos
projektas 

Projektą remia:


 

                                    Leidinys pamario krašto kultūrai

               2007 gruodžio18d. Nr. 24 (48)

 


Pradžia Kalbos kertelė Kultūros ženklai Kūryba Šilainė

Archyvas

Kontaktai

     
  Kalbos pamokėlė  
 
Loreta MCIVOR

- Sveika, Roma! Kaip tu gyveni?

- Sveika, Vaidute! Aš tai gerai gyvenu. O kaip tau sekasi?

- Oi, žinok, bėgu, bėgu ir niekaip jokių darbų nespėju pabaigti. Prieš tas šventes žmonių, kur tik eini, visur daugybė, eilės parduotuvėse pačios ilgiausios. Pusę laiko turbūt eilėse ir praleidžiu... O jau taip nieko nespėju...

- Tai kam tu čia taip ruošiesi? Juk jūsų šeimoje tik keturi žmonės?

- Oi, būtų gerai, kad tiek ir per šventes būtų... Juk atvažiuoja sesuo su šeima ir teta su dėde, ir dar pusbrolis su šeima... Nežinau, kaip aš čia suspėsiu viską... Šitiek maisto suruošti... Ir tiek žmonių...

- Ko tu jaudiniesi? Salotų padarysi, užkandžių, saldainių, vaisių nupirksi ir viskas. Juk persivalgyti vis tiek nesveika.

- Oi, būtų gerai... Su suaugusiaisiais nebus bėdos. Tikrai daug nereiks. Bet vaikai... Juk nieko jie nevalgo. Maniesiems tai reikia tik čipsų ir popkornų - pabandyk tu jiems ką nors sveiko pasiūlyti. O sesers vaikai irgi valgo tik čyzburgerius ir hotdogus. Tai dabar reikės gerai pasukti galvą, ką sugalvoti. Klausyk, gal tu žinai, ar kokioje parduotuvėje čia jų nepardavinėja? Niekur nerandu.

- Na, šitų valgių tai tu tikrai negausi. Pirmiausia todėl, kad jų taip niekas ir nevadina. Tu išvardinai visas nevartotinas naująsias svetimybes. Reikia sakyti ne čipsai, o bulvių traškučiai, ne čyzburgeriai, o sūrainiai arba sūrio suvožtiniai, ne popkornai, o kukurūzų spragėsiai ir ne hotdogai, o dešrainiai.

- Tu matai... Aš juk sakau taip, kaip ir mano vaikai sako. Bet dabar ir pati kalbėsiu taisyklingai, ir vaikus pamokinsiu.

- O tų sūrainių ir dešrainių pabandyk paieškoti "Rūtos" parduotuvėje.

- Dėkui tau! Gerų švenčių, jei nebepasimatysim!

- Ir tau gerų švenčių!
 
     
     Atgal...  

                                                                                                            "Šilainės sodas"  ©  2007 m.