Ar išties Šilutės rajono kultūrai teks daugiau pinigų

Praėjusią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tinklalapyje paskelbtas 2014 metų rajono biudžeto projektas. Jis bus 8 milijonais 691 tūkstančiu litų didesnis nei praėjusiais metais. Kol kas pateiktais skaičiais gali džiaugtis ir kultūros įstaigų darbuotojai – jie šiek tiek didesni. Tiesa, ne visų. Be to, tai tik projektas, kuris nuo realybės gali skirtis.    

Saulius SODONIS

Šiek tiek didėja lėšos Kultūros ir sporto programai. Jų daugiau bus 214 tūkstančių 400 litų. Šios lėšos – tai galimybė vykdyti kultūrinę ir sportinę veiklą pateikus projektus. Tad tokių galimybių turėtų būti daugiau.

Šilutės F.Bajoraičio bibliotekai suplanuota 61 tūkstančiu litų daugiau. Šilutės muziejui – 34 tūkstančiais litų daugiau. Tiesa, yra dar viena biudžeto eilutė, kur kol kas muziejui – 0 Lt. Kodėl dviejose vietose jis išskirtas, niekur nepaaiškinta. Bendras Šilutės muziejui planuojamų lėšų skaičius – 437 tūkstančiai litų (34 tūkst. Lt daugiau). Kaip bus su naujojo pastato išlaikymu, šiose eilutėse, matyt, neatsispindi, nors jau žinoma, kad muziejus turėtų keltis į restauruotus dvaro rūmus.

Šilutės kultūros ir pramogų centrui planuojama 421 tūkstantis 900 Lt. Tai beveik 70 tūkstančių daugiau nei 2013 metais. Šilutės kamerinis dramos teatras turėtų turėti 184 tūkstančius litų. O tai 3 tūkstančiais daugiau. Kintų Vydūno kultūros centras gaus aštuoniais tūkstančiais litų daugiau ir jo biudžetą sudarys 158 tūkstančiai litų. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centrui Bikavėnuose suplanuotas 131 tūkstančio 600 litų biudžetas. O tai 1 tūkstančiu 600 litų daugiau. Salos etnokultūros ir informacijos centras Rusnėje skirtumo neturėtų pajusti – lėšų suplanuota tiek pat, kaip ir praėjusiais metais – 136 tūkstančiai litų. O štai Žemaičių krašto etnokultūros centras tą skirtumą pajus – jam suplanuotas tūkstančio litų mažesnis biudžetas nei 2013 metais ir sieks 167 tūkstančius 200 litų.

2014 metų Šilutės rajono biudžetas turėtų būti tvirtinamas artimiausiame Šilutės rajono savivaldybės Tarybos posėdyje.