Dailė – malonumas ir saviraiškos priemonė

Po to, kai „Šilokarčemos“ laikraštyje dirbusi Loreta McIvor išėjo motinystės atostogų, kuriam laikui ji lyg ir pasitraukė iš aktyvaus kultūrinio gyvenimo. Tačiau dabar pamažu vėl į jį grįžta, tik jau su naujais pomėgiais ir saviraiškos priemonėmis.  

Saulius SODONIS

Dviejų sūnų mama

Loreta+Šiuo metu Loretos sūnums Andriui ir Aleksandrui jau penkeri. Praaugę rubuiliai reikalauja šiek tiek mažiau priežiūros. Nors yra visos galimybės sūnums būti namuose, tačiau jie kiekvieną rytą vyksta į Saugų vaikų darželį. Loreta mano, kad jos vaikai turi augti drauge su kitais vaikais ir su jais bendrauti. Žinoma, taip pat ir mokytis. Tai berniukai paprastai daro kiekvienos dienos pusdienį. Tad jų mamai lieka šiek tiek laiko imtis kitų darbų. Tiesa, dažniausiai Loreta savais darbais užsiima vakare, sūnums jau miega.

Kai moteris lankė Šilutės pirmąją gimnaziją, tuo metu joje buvo sustiprintas dailės mokymas. Tad jau nuo antros klasės daugiau dėmesio buvo skiriama šiam dalykui. Jauna moteris neblogai pažino dailės pasaulį, tačiau nesiejo jo su pragyvenimo šaltiniu. Loreta Vilniaus universitete pasirinko lituanistines studijas. Žinoma, dailės neužmiršo.

Lietuvoje nėra, o pasaulyje – prašom

Pašnekovė internete pradėjo ieškoti kursų ar studijų, organizuojamų nuotoliniu būdu. Gaila, bet tokių Lietuvoje nerado, tačiau mokytis nuotoliniu būdu galima Anglijoje. Loreta pasirinko „London art college“. Ten mokamas menų mokslas trunka dvejus metus. Jis vyksta pagal suderintą programą, kurią renkasi nuotoliniu būdu čia besimokantys studentai iš viso pasaulio.

Loreta pasakojo, kad tapus šios kolegijos studente jai buvo skirtas kuratorius, kuris vertino darbus – išsakydavo pastabas, skyrė užduotis. Juo tapo britų dailininkas Alan Dedman. Per tuos metus su juo užsimezgė draugystė. Moteris teigė, kad jiems bendraujant britas susipažino ir su Lietuva, ir su mūsų šalies dailininkais. Tai A. Dedman buvo atradimas. Ypač menininką sužavėjo vilnietis dailininkas Vilmantas Marcinkevičius. Loreta juokavo, kad užsieniečiai iš teigiamų pavyzdžių, susipažįsta su mūsų Lietuva, o ji tapo lyg ir to ryšininke.

Darbai

Šiuo metu Loreta baigia dvimečius mokymus „London art college“. Jau ir paskutinius darbus kuratoriaus vertinimui išsiuntė. Dalindamasi įspūdžiais ji sakė, kad per tuos metus buvo privesta išbandyti įvairias dailės technikas. Iki tol Loreta niekada nebuvo bandžiusi lieti akvarelės. Tai nebuvo labai įprasta, tačiau įdomu, nes akvarelės liejimas šlapiame popieriuje reikalauja tam tikrų įgūdžių ir atidumo. Moteris džiaugias išmokta nauja technika ir keletą labai gražių, pačiai patinkančių darbų, yra sukūrusi.

Šiuo metu Loreta ėmėsi kurti sveikinimo atvirutes. Tai ypač populiaru jos vyro gimtinėje Škotijoje. Škotai bet kokia proga mielai siunčia ar net dovanoja progines atvirutes. Būtent tai ir paskatino mūsų pašnekovę užsiimti jų gamyba. Juo labiau, kad plačiai vyro giminei reikia išsiųsti labai daug atviručių įvairiomis progomis.

Loreta jau turi patirties ir žino, kokių atviručių gali prireikti Lietuvoje. Mūsuose jos taip pat populiarėja. Tad norintieji savo akimis pamatyti bei įsigyti L. McIvor rankų darbo proginių atviručių turėtų užsukti Šilutėje į „Raganės“ gėlių saloną.

Menininkės kūrinių galima pamatyti parodose, kurios jau buvo surengtos įvairiose Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos skyriuose. Netruks paroda bus surengta ir Šilutėje miesto bibliotekos filiale H. Šojaus gatvėje. Ten bus įvairių jaunos dailininkės darbų.

IMG_3316 IMG_3709 IMG_3800 IMG_3904 IMG_4005 IMG_4042