Jauniausias Šilutės choras grįžo iš adventinės muzikos festivalio

Lapkričio 13 ir 14 dienomis Šilutės choras „Vox libri“ dalyvavo tarptautiniame festivalyje Čekijoje. Prahoje vyko adventinės muzikos festivalis „Susitinkam“. Apie išvyką papasakojo šio choro vadovė Rasa Golubovskienė.

Nuo 2013 metų gyvuojančiam jauniausiam mūsų miesto chorui ši išvyka į užsienį buvo pirmoji. Vadovė R. Golubovskienė sakė, kad anksčiau jai teko dirbti su kitu, ne su Šilutės choru. Tad ji buvo žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tikriausiai dėl to, pavasarį ją ir pasiekė kvietimas su savo kolektyvu atvykti į Prahą, kur prieš Adventą rengiamas muzikos festivalis, kurio repertuarą sudaro kalėdinės giesmės ir dainos. Pasitarę su choristais ir nusprendę vykti, choras „Vox libri“ ėmėsi rengti naują programą. Juo labiau, kad buvo numatyta keletą kūrinių atlikti bendrai su visais į šią šventę atvykusiais kolektyvais.

Šiame prieškalėdiniame Prahos chorinės muzikos festivalyje be šilutiškių dar dalyvavo devyni chorai iš kitų Europos šalių: Norvegijos, Prancūzijos, Portugalijos, Belgijos, Vokietijos ir kitų. Šilutiškiai festivalyje atstovavo Lietuvą.

Festivalis buvo surengtas pačioje senosios Prahos širdyje – senamiestyje. Gerą jausmą suteikė koncertams parengtos vietos – festivalio koncertai vyko garbingą praeitį skaičiuojančiuose senamiesčio bažnyčiose – Šv. Nikolo ir Šv. Salvatori. Tai suteikė ypatingo skambesio ir iškilmingumo. Po šilutiškio choro kolektyvo koncerto, kuriame skambėjo lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, visi festivalyje dalyvavę chorai dainavo bendrai paruoštus kūrinius. Ir žiūrovams ir atlikėjams tai paliko neišdildomą įspūdį.

Choro „Vox libri“ vadovė labai džiaugėsi šia išvyka, kuri buvo puiki galimybė išbandyti savo jėgas dalyvaujant tokiame aukšto lygio Europos šalių adventinių giesmių ir dainų festivalyje bei tuo pačiu pamatyti, kaip Šv. Kalėdoms pradėjo rengtis senoji Praha.

Vox_libri-2 Vox_libri-1