Pamarys tampa žinių šaltiniu

Gruodžio 30 dieną Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje Regina ir Jonas Jauniai žiniasklaidos atstovams pristatė savo sumanytą ir sukurtą (teisingiau, pradėtą kurti) interneto svetainę infoPamarys.lt – internetinė Šilutės enciklopediją.

Kaip sakė pagrindinis šio projekto sumanytojas (tai taip pat rašoma ir pačioje svetainėje) J.Jaunius, prieš keletą metų, jo tuomet besidarbuojančio Šilutės savivaldybėje, paprašė padėti surinkti medžiagą apie Šilutės krašto sportininkus rengiamai Lietuvos sporto enciklopedijai. Tas prašymas bei jo įgyvendinimas ir davė mintį, kad taip mažai žinome apie savo kraštą. O tas kas žino, galėtų pasidalinti savo informacija. Tai ir buvo kibirkštėlė, kuri atvedė į naują ir labai įdomų projektą.

Ši Šilutės krašto enciklopedija bus kuriama visų, panašiai, kaip Wikipedia. Tačiau tai bus galima daryti ne anonimiškai, o gautą medžiagą įvertinus šios enciklopedijos rengėjams – Jonui ir Reginai. Taip tiesiog siekiama, kad nebūtų klaidų ar netikslumų, o ne siekiant, kaip patikino rengėjai, ką nors cenzūruoti. Pateikiamai medžiagai keliami tam tikri reikalavimai, kurių vienas svarbiausių – esami šaltiniai. Taip pat ir kiti dalykai, apie kuriuos galima sužinoti pačioje infoPamarys.lt svetainėje.

Šiuo metu naujoje internetinėje enciklopedijoje dar mažokai įrašų. O jie daugiausiai iš sporto bei politikos srities – tai ką J.Jaunius žino bei apie ką jau turėjo medžiagos. Tačiau jau pristatant kilo mintis, kad galima būtų (o ir reikėtų) rubrikos „rekordai“, „upės“. Tai netrukus ir atsirado. Tačiau jų pildymui reikės arba patiems šio projekto iniciatoriams rasti laiko, arba kas nors apie tai galėtų medžiagą ir atsiųsti. Taip turėtų rasti visų sričių enciklopediniai straipsneliai, kuriuose vienaip ar kitaip kalbama apie Pamario kraštą. Todėl šio projekto rengėjai laukia pasiūlymų bei kviečia įsijungti į šios enciklopedijos rengimą.

Svetainė pasižymi kuklumu, kas neblaško dėmesio ir leidžia susikoncentruoti į medžiagą. Taip pat patogi jos paieškos sistema, kuri leidžia labai greitai rasti norimą medžiagą. Tad belieka ją visiems pildyti, kad greitai norintys rasti žinių apie Pamarį galėtų rasti medžiagos. Arba surasti čia esančias nuorodas, kur informacija bus pilna ir išsami.

Šilutės krašto enciklopedija pasiekiama adresu www.infopamarys.lt.

Enciklopedija_12-31+