Ventėje kyla paminklas negrįžusiems iš marių ir vandenų

Važiuojantys pasigrožėti pavasario ženklais į Ventės ragą, ties vienu iš keliukų, vedančių į Ventės kaimą, regi krante išgenėtus medžius. Nuo šios vietos atsiveria puiki Kuršių marių panorama. Netrukus čia bus pastatytas paminklas.     

Šį paminklą Ventės kaimo bendruomenė skyrė negrįžusiems iš marių ir vandenų. Šios, o ir kitų Kuršių marių pakrantės kaimų gyventojai gali papasakoti ne vieną istoriją, kaip jų giminaičiai, kaimynai ar pažįstami negrįžo iš žvejybos ar kitokio plaukiojimo – jie žuvo audringų marių verpetuose. Dauguma kūnų vėliau marios namiškiams grąžino, tačiau būta ir tokių, kurie amžiams liko drauge su marių valdovu Neptūnu jo valdose.

Tad norėdami pagerbti visus, kurie tapo Neptūno aukomis, ventiškiai, paskatinti negrįžusiųjų artimųjų, nutarė pagerbti juos, ant marių kranto pastatydami paminklą, pavadinę jį „Neptūno aukos“. Buvo parengtas projektas ir teiktas vienam iš Europos finansinę paramą bendruomenėms skiriančių fondų. Tokiam ventiškių sumanymui buvo pritarta ir po įvairių techninių procedūrų šio paminklo gamybos darbai praėjusiais metais prasidėjo.

Klaipėdietis architektas Adomas Skiezgelas pasiūlė negrįžusių iš marių ir vandenų atminimui pastatyti kurėną, pagamintą iš granito. O jo aplinką išgrįsti laukų akmenimis. Taip ši šiek tiek virš marių kranto pakilusi paminklo vieta taptų apžvalgos vieta, nuo kurios matosi ne tik marių platybėse plaukiojantys laivai, bet, geram orui esant, ir smėlio nerija. Paminklo negrįžusiems iš marių ir vandenų įgyvendinimo ėmėsi kaimyniniame Venckų kaime esantis bendrovė „Akmens namai“.

Jai vadovaujantis Raimundas Janušauskas, kurio paties šaknys yra Ventėje, sakė, kad tai labai įdomus netipiškas projektas, kurį bendrovės darbuotojai daro su užsidegimu. Jis džiaugėsi, kad užsimezgė dalykiškas bendravimas ir bendradarbiavimas su Ventės bendruomene, todėl visus kylančius klausimus labai nesunku išspęsti.

Šiuo metu jau vyksta  baigiamieji paminklo gamybos darbai ir jau visai neužilgo prasidės jo montavimas. Paminklo atidengimo iškilmes Ventės bendruomenė planuoja balandžio viduryje.Foto 176+ Foto 007+ Foto 008+ Foto 012+ Foto 013+ Foto 016+