Pokalbis apie Rimantės kūrybą

Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos skaitykloje atidaryta Rimantės Bučinskaitės dailės darbų paroda. Į ją iš sostinės, kur studijuoja Vilniaus universitete atvyko pati darbų autorė Rimantė.

034.+Į parodos atidarymą atėjo buvę jos mokytojai iš Šilutės pirmosios gimnazijos, draugai bei giminės. Atidarymas vyko diskutuojant apie kūrybą bei žmones, kurie spalvomis bei juos palydinčiais žodžiais savitais pastebėjimais savo darbus. Būtent tokie ir yra Rimantės Bučinskaitės darbai. Ji ne tik piešia bei tapo įprastus darbus, bet ir rašydama laiškus artimiesiems, juos iliustruoja spalvingais piešinėliai bei įvairiais kūrybiniais pastebėjimais.

Apie tai kalbėjo jos buvusi dailės mokytoja, tokios parodos surengimo sumanytoja Kristina Blankaitė. Ją papildė autorės lietuvių kalbos mokytoja Irena Arlauskienė. Vėliau apie tai, kaip ji rašo bei piešia kalbėjo Rimantės mama Šilutės pirmosios gimnazijos mokytoja Genovaitė Bučinskienė. O taip pat savo pastebėjimais pasidalino ir kiti šio atsidarymo dalyviai.          

Parodos Šilutės bibliotekoje autorė dailės niekur papildomai nesimokė. Ji yra savamokslė kūrėja. Anot jos mamos, jau būdama šešiolikos ar septyniolikos metų Rimantė pirmąkart paprašė nupirkti drobės ir dažų tapybai, nuo tada pradėjo reikšti save tapyboje, piešiniuose.

032-2+ 002-2+ 004-2+ 011-2+ 013-2+ 017-2+ 029-2+