Šilainės kalendoriuje – numatomi kultūros renginiai

Pradėdami 2014 metus internetinės „Šilainės sodo“ versijos leidėjai atnaujino ne tik pačią puslapio išvaizdą, bet ir papildė jį interaktyviu kalendoriumi. O jame – numatomi bei planuojami pamario krašto kultūros renginiai. Dabar, po kai kurių techninių patobulinimų, kalendorius tapo dar informatyvesnis.

Toks interaktyvus kultūrinių renginių kalendorius interneto puslapyje www.silaine.lt gimė labai natūralia: patiems leidėjams buvo patogu vienoje vietoje matyti mėnesio (kelių ar net ir visų metų) numatomus renginius. Tai leido patogiau planuoti savo darbus. Vėliau kilo mintis, kad tai gali būti patogu ir kitiems, todėl interneto svetainė buvo patobulinta ir papildyta – dešiniajame jos kampe atsirado kultūros renginių kalendorius.

Šiuolaikinės priemonės leido jį padaryti interaktyvų. Jame kita spalva pažymimos tos mėnesio dienos, kada planuojamas kultūrinis renginys. Užvedus pelės rodykle virš tos, aktyvios, dienos, galima pamatyti renginio pavadinimą. Norint daugiau apie tai sužinoti turi spustelėjus patekti į tos dienos puslapį. Jame – visa informacija apie tai, kas vyks: renginio pavadinimas, trumpas pristatymas bei laikas ir vieta nurodant konkretų  adresą.

Jei tą dieną pamario karšte vyksta keletas renginių – jie tos dienos puslapyje išsirikiuoja pagal laiką. Tokiu atveju matosi tik laikas ir vieta, o išsamesnė informacija parodoma patekus į jo puslapį. Kalendorius suteikia galimybes matyti visus mėnesio renginius – jie rodomi paspaudus kalendoriuje mėnesio vardą.

Šiuo metu renginių kalendoriuje atsiradusi naujovė – matomas ne tik pats planuojamas renginys bei visa apie jį esama informacija, bet yra ir nuoroda, kuria pasinaudojus galima į savo kompiuterį atsisiųsti visą informaciją apie jį. O turintieji galimybes gali ją ir atsispausdinti. Taip neseniai pasirodė 2014 metų Šilutės miesto šventės programa. Ji tokia gausi, kad ne taip lengva prisiminti, kas, kur ir kada gegužės 31 d. vyks. Dėl to bus patogu ją turėti rankose atsispausdinus. Tai leis nepasiklysti renginiuose bei planuoti savo maršrutus tą dieną.

Kalendoriuje – ne tik būsimi renginiai, bet paspaudus atgalinę rodyklę galima patekti į ankstesnį mėnesį (ar mėnesius)  ir prisiminti, kas, kur ir kada vyko – taip atsiskleidžia visa renginių panorama. Ateityje šis kultūros renginių kalendorius bus dar labiau tobulinamas.