Aptartos turizmo ir kultūros sąsajos

Penktadienį Ventėje esančioje „Ventainės“ viloje vyko konferencija „Pajūrio regiono turizmo raida ir įtaka Lietuvos turizmo sektoriui. Siekiamybė ir galimybės“. Ji buvo surengta vykdant projektą „Vėtrungių kelias“, kurį parengė Šilutės kultūros ir pramogų centras ir kuriam pritarė Lietuvos kultūros ministerija.

Kelias_SILAINE_05-27-46+Ši konferencija – tai galimybė dar kartą susitikti kultūros projekto „Vėtrungių kelias“ partneriams. Tuo pačiu čia taip pat dalyvavo Kultūros ministerijos, Turizmo plėtros instituto vadovai Šilutės ir aplinkinių savivaldybių vadovai bei atstovai. Konferencija buvo gera galimybė ne tiek aptarti jau vykdomą „Vėtrungių kelio“ projektą, kiek pabandyti paieškoti naujų galimybių rengti tokius pažintinius kultūrinius projektus ateityje.

Apie turizmo ir kultūros sąsajas kalbėjo bei galimybes pristatė Turizmo plėtros instituto vadovė Rasuolė Andriulienė. Su Šilutės rajono inicijuotos regioninės galimybių studijos „Vakarų krantas“ perspektyvomis ir galimybės jį teikti 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų paramai supažindino šio projekto iniciatorius Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas. Kultūros ministerijos požiūrį ir poziciją rengiant tokius projektus pristatė Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė. Apie projektą bei tai, kaip sekasi jį įgyvendinti, kalbėjo „Vėtrungių kelio“ koordinatorė šilutiškė Jūratė Pancerova. Lietuvos jūrų muziejaus Laivybos istorijos skyriaus vedėjas  Romualdas Adomavičius dar kartą trumpai priminė kuršvalčių vėtrungių istoriją. Kaimyninio Klaipėdos rajono Turizmo informacinio centro vadovė Daiva Buivydienė pristatė jų rengiamas kultūrines programas. Klaipėdiečiai, turėdami puikiai rekonstruotą Drevernos uostą, turi parengę labai įdomių ir patrauklių kultūrinių projektų.

Ventėje vykusi konferencija, nuo kurios kranto puikiai matėsi ne tik marios, bet ir Kuršių nerija, buvo puiki proga ne tik oficialioms kalboms, bet ir galimybė kultūrininkams bei turizmo specialistams pabendrauti neformaliai.

Kelias_SILAINE_05-27-1+Kelias_SILAINE_05-27-2+