Hugo Šojaus muziejuje atidaryta pirmoji K. Šveikauskienės autorinė paroda

Vasario 2 dieną Šilutės Hugo Šojaus muziejuje vyko personalinės Kristinos Šveikauskienės rankdarbių parodos, skirtos jos mamos Paulinos Pocienės 90-osioms gimimo metinėms paminėti, atidarymas. Tuokart į Hugo Šojaus dvarą susirinko gausybė kultūros mylėtojų, autorės bičiulių bei artimųjų.

Parodos atidarymo metu susirinkusieji grožėjosi įmantriais raštais išmargintomis K. Šveikauskienės riešinėmis, apžiūrinėjo išsiuvinėtus lininius maišelius, skirtus arbatžolėms. Šių darbų autorė neslėpė jaudulio, juk tai – pirmoji jos autorinė paroda. „Ši paroda man išties labai brangi, juk ji skirta mano mamos gimimo dienai paminėti. Kadaise sakiau, kad išėjusi į pensiją norėčiau pragyventi iš rankdarbių. Pažiūrėkite, aš jau žengiu savo žodžių išpildymo link. Anksčiau niekada nebuvau mezgusi riešinių, todėl norėjau pabandyti  ir prieš penkerius metus tai padariau“, – parodos atidarymo metu kalbėjo K. Šveikauskienė. Pirmiausia ji mezgė tradicinio rašto riešines, kurias dovanojo anūkėms, jų mokytojoms, buvusioms bendradarbėms. Įgudusi pradėjo improvizuoti, atsirado spalvingesnių raštų, gėlių ornamentų. „Mano atmintyje liko nuolat siuvinėjanti mama, todėl dabar savo rankdarbiais aš tarsi tęsiu jos darbus“, – sakė K. Šveikauskienė.

Susirinkusieji tądien taip pat galėjo apžiūrėti ir K. Šveikauskienės mamos, ilgametės Šilutės kultūros namų darbuotojos Paulinos Pocienės surinktą archyvinę medžiagą, kuri ne vienam sukėlė nostalgiją prabėgusiems metams, sugrąžino į jaunystės dienas. Išskirtinę P. Pocienės asmenybę pristačiusi Šilutės Hugo Šojaus muziejaus muziejininkė ryšiams su visuomene Gerda Belokopytova pasidžiaugė, kad muziejaus fonduose saugomas bene vienintelis toks metraštis Lietuvoje. „Pauliną Pocienę pelnytai galime vadinti Šilutės kultūros namų metraštininke. Plačiai iliustruotą ir aprašytą meno saviveiklos istorijai medžiagą P. Pocienė rinko ir ruošė net 20 metų. Metraštyje pateikiama daugybė nuotraukų iš šilutiškių saviveiklininkų gyvenimo, jų koncertų, kelionių, laisvalaikio. Pateikiama ir daug statistinės medžiagos. Visa P. Pocienės surinkta archyvinė medžiaga sudėta į 485 lapus. Padaryti 8 aplankai „Šilutės kultūros namų istorija 1945–1995“, – pasakojo G. Belokopytova.

Parodos atidarymo metu prabilo ir susirinkusieji, kurie negailėjo gražių žodžių nei K. Šveikauskienei, nei jos mamai. Netilo ir P. Pocienės draugų prisiminimai, suskambo ir taip mėgtos K. Šveikauskienės mamos dainos melodija.

Šią parodą Šilutės Hugo Šojaus dvare galima aplankyti iki vasario 13 dienos.

 Šilutės Hugo Šojaus muziejaus informacija

DSC_1230+ DSC_1242+ DSC_1248+ DSC_1257+ DSC_1294+