Kas bendro tarp Vydūno gimnazijos ir Žemaičių Naumiesčio?

Trečiadienį Šilutės Vydūno gimnazijoje vyko viktorina „Ką žinau apie Vydūną ir Vydūno gimnaziją“. Tai buvo vienas iš šiam mąstytojui, Mažosios Lietuvos kultūros veikėjui, skirtos savaitės renginių. Jis vyko labai nuotaikingai ir draugiškai. Rimtumo ir solidumo šiai viktorinai suteikė pina salė žiūrovų bei tai, kad lygiais pagrindais su gimnazistais rungėsi iš šio mokyklos mokytojai.

Vydūnui skirta savaitė

Tokias Vydūnui skirtas savaites gimnazija rengia jau ne vienerius metus. Jose gimnazistai neformaliai papildo savo žinias, susipažįsta su įvairiais kultūriniais reiškiniais. Jau sena tradicija – rašyti diktantą. Rašo visa gimnazija. Mokiniams labai smagu, kad, niekuo neišsiskirdami iš jų, diktantą rašo ir mokytojai. Šiais metais viena diena buvo skirta šokiui. Gimnazistai mokosi šokti ir kurso pabaigoje vyksta šventinė ir labai iškilminga popietė – demonstruoja ko išmokę.

Mokyklos jaunieji žurnalistai leidžia laikraštėlį „Alėja 3“. Kovo mėnesio numeris buvo skirtas Vydūnui. Taip pat vyko susitikimai su sveiko gyvenimo propaguotoju Vytautu Patapu. Susitikimas net vydūniškai pavadintas – „Sveikata. Jaunumas. Grožė“.

Viktorina

Joje dalyvavo penkios komandos: pirma, antra, trečia ir ketvirta buvo jungtinės gimnazistų ir mokytojų. Klausimus uždavė lietuvių kalbos mokytojai Sandra Tamašauskienė ir Algis Navickas. O jie buvo ir iš gimnazijos istorijos, ir iš Vydūno gyvenimo bei kūrybos.

Geriausiai atsakė antros gimnazinės klasės mokiniai, kurie surinko 72 taškus.

Komisija, kurią sudarė gimnazijos mokytojai bei svečiai iš Kintų Vydūno kultūros centro, 66 taškus skyrė mokytojų komandai. Trečią vietą, surinkę 59 taškus, pasidalijo pirmos ir ketvirtos klasės mokiniai. Ketvirtoji vieta buvo skirta trečiokams.

Klausimai buvo labai įdomūs ir pareikalavo žinių bei išmonės. Pavyzdžiui, kokius vardus sugalvojo Vydūnas? Nors Šilutė turi gimnaziją, pavadinimu Pirmoji, Vydūno gimnazija taip pat gali būti apibūdinama šiuo epitetu – kodėl?

Buvo klausimas ir apie Vydūno aprangą, prašoma įvardyti ryšį tarp šio filosofo ir Rambyno kalno. O klausimo: kas sieja šią gimnaziją ir Žemaičių Naumiesčiu, atsakymas toks: pirmasis atkurtos

gimnazijos vadovas Jonas Jatautas pradėjo direktoriauti 1993 metais, atvykęs iš Žemaičių Naumiesčio, kur 1939 metais po hitlerininkų antšliuso turėjo kraustytis tik ką atidarytos Vydūno gimnazijos mokiniai ir mokytojai.