Knyga „Gyvenimo gyventojai“ pradėjo savarankišką gyvenimą

Vasario vidury dienos šviesą išvydo nauja šilutiškio rašytojo Audriaus Šikšniaus knygelė „Gyvenimo gyventojai“. Joje rasite novelę „Stiklinė vienatvės“ ir keletą jo naujausių eilėraščių.     

Tai aštuntas šio produktyvaus autoriaus leidinys. Jau susiklostė ir tradicija, kad naujos A. Šikšniaus knygos pasirodo metų pradžioje. Kone tą pačią dieną, kai knygos iš sostinės leidyklos „Varosa“ pasiekė Šilutę, vyko pristatymas, vykęs Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos palėpėje įrengtoje skaitykloje.

Siksniaus-knyga-GYVGYV+Mokančios tokius jaukius pristatymus rengti Šilutės bibliotekininkės pasistengė, kad naujos knygos sutiktuvės vyktų iškilmingoje ir jaukioje aplinkoje. Pakilią atmosferą padėjo kurti  Šilutės r. vaikų  meno mokyklos fortepijono klasės moksleiviai, kuriuos muzikos paslapčių moko mokytoja Liuda Kašėtienė. Jaunųjų muzikantų muzika, atliekama čia pat esančiu pianinu, buvo ir įžanga, ir lydėjo per visą pažinties su naująja knyga vakarą. Nors daugelis čia pianinu skambinusių moksleivių grojo labai gražiai ir įtaigiai, tačiau ypatinga ekspresija išsiskyrė Kasparas Mikužis. Taip naujos knygos pristatymas buvo puiki proga išgirsti jaunųjų Šilutės pianistų atliekamą muziką. Be to, ji puikiai derėjo su pristatoma nauja A. Šikšniaus knyga.

Naująją knygą pristatė jau daugelį metų su šiuo žmogumi bendradarbiaujanti Birutė Morkevičienė. Ji dažniausiai yra pirmoji, kuris susipažįsta su Audriaus rankraščiais. Ir kaip ne kartą yra sakiusi, aptaria su juo naujos kūrinius, o, esant reikalui, pataria ar diskutuoja su autoriumi. B. Morkevičienė pasidalijo savo pastebėjimas ir įžvalgomis, kurios kilo ir skaitant jo naująjį kūrinį, ir rengiant A.Šikšniaus tekstus spaudai.

Dažniausiai A.Šikšniaus kūrinius skaito Šilutės kamerinio teatro aktorius Vygantas Paldauskas. Šios knygelės pristatymo metu jis skaitė ištrauką iš novelės „Stiklinė vienatvės“. Tai pasakojimas apie vienišą moterį, kuri kažkada nesugebėjo atsispirti stikleliui, nuo kurio dabar labai priklauso jos gyvenimas. Šioje novelėje – pasakojimas apie tos moters gyvenimo vingius. Tiesa, labai dažnai A.Šikšniaus prozos herojai – nuo alkoholio priklausomi žmonės. Vis dėlto į juos pažvelgus per autoriaus pasakojimo prizmę matai, kad tai gyvenimo gniuždymui pasidavę nuoširdūs ir atviri žmonės, nesugebėję rasti jėgų atsispirti menamam karčiosios nuraminimui.

A.Šikšnius, kuris taip pat yra gyvenimo mėtytas ir vėtytas, šią novelę dedikavo medikams Voldemarui Marčiulioniui, Ugnei Šopienei, Zitai Varkalienei ir Danutei Zėčiuvienei, kurie padeda iš naujo atrasti gyvenimo prasmę apgaulingai alkoholyje nusiraminimo ieškantiems žmonėms.

Pats A.Šikšnius perskaitė keletą eilėraščių. Kaip ir iki šiol, jo trumpose eilėse slypi gyvenimo išmintis, o stiprybės jis semiasi iš savo vaikystės kaimo. Tik gaila, kad vis labiau bręstant autoriui atsiminimai vis labiau blėsta, nors ir toliau išlieka emociškai stiprūs ir įtaigūs. Anot Audrius, šiuo metu jis rašo romaną, todėl mažiau lieka laiko poezijai. O kalbėdamas apie būsimą kūrinį jis sakė, kad tai bus romanas su detektyvo elementais. Būsimoji knyga – tai tarsi pasižadėjimo įvykdymas, kurį autorius yra davęs ankstesnių jo knygų pristatymų metu.

Kaip ir ankstesnes knygas, taip ir šią A. Šikšniui padėjo išleisti Arvydas Jakas. Vakaro metu jis pasidžiaugė naująja knyga ir palinkėjo, kad jų šilutiškis parašytų dar daugiau.

Siksnius_pristatymas+