T.Leciūtė – Lorenčienė. Nauja vaidinimų knyga vaikams

Adventui ir su juo siejama susikaupimui einant į pabaigą, Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta nauja tautodailininkės, mokytojos senjorės Teresės Leciūtės – Lorenčienės tik ką dienos šviesą išvydusi nauja knyga „Mes karpome, vaidiname deklamuojame“.

Ši kūrybinga autorė Šilutės kultūrinėje padangėje žinoma kaip nuostabių karpinių, poezijos, padavimų interpretavimo  bei vaidinimų vaikams kūrėja. Nenuostabu, jog visą gyvenimą pradinių klasių mokytoja dirbusi mokytoja T.Lorenčienė supranta, kas mokinukams gali būti įdomu ir naudinga. Ne vienas, greičiausiai, žino, kad pradinukai labai mėgsta vaidinti. Tačiau jų mokytojams sunkiai sekasi rasti jų amžiui tinkamų patrauklių vaidinimų – jų tiesiog nėra daug. Tad nesunkia eiliuojanti mokytoja Teresė pati kažkada ėmėsi kurti pasakojimus. Vaikystėje ne kartą iš savo močiutės, mamos bei kaimynų yra girdėjusi ne vieną su šiuo kraštu susijusį padavimą. Tai ir tapo pagrindu jos kuriamiems eiliuotiems vaidinimams.

T.Lorenčienė prieš keletą metų jau yra išleidusi panašią knygelę, kuri tapo labai populiari. Tačiau ji jau senokai yra tapusi bibliografine retenybe. Kaip naujosios knygelės pristatymo metu sakė T.Lorenčienė, paskata išleisti naują vaikų vadinimams skirtą knygelę, buvo sulauktas laiškas iš Italijos sostinės Romos. Ten gyvenantys lietuviai sukūrė muziką jos vienam parašytam vaidinimui. Tai buvo nemažas įvertinimas bei tapo nemenka paskata ir toliau rašyti vaidinimus vaikams. Taip šiek tiek netikėtai, kaip sakė T.Lorenčienė ir jai pačiai, ir išėjo nauja knygelė „Mes karpome, vaidiname deklamuojame“. Joje be vaidinimų mokinukams, joje nemažai yra naujų T.Lorenčienės eilėraščių. Knygelė iliustruota autorės karpiniais. Knygelė jai padėjo išleisti nemažas būrys rėmėjų.

Naujojo leidinio pristatymo metu, Kintų pagrindinės mokyklos pradinių klasių moksleivės, vadovaujamos mokytojų Elvyros Rimkuvienė ir Astos Matvėjėvienės, suvaidino vieną iš naujojoje knygoje esančių vadinimų „Laumių skalbykloje“. Vėliau eiles iš šios knygelės susirinkusiems taip pat skaitė ir pati autorė T.Lorenčienė ir mokytoja E.Rimkuvienė bei jos mokinės. Adventinę nuotaiką padėjo kurti autorės vyro Eriko Lorenco bei šeimos bičiulio Kęstučio Štaro armonikų skleidžiami garsai.

Eilėraščius skaito autorė T.Lorenčienė (1 video),  (2 video)
Skaito mokytoja E.Rimkuvienė  (video)
Skaito Kintų pagrindinės mokyklos mokinė (video)

DSC07627+ DSC07631+ DSC07648+ DSC07701+ DSC07713+ DSC07716+ DSC07724+ DSC07731+