Mūzos pakylėti

Šiais metais Šilutės meno mokykla mini savo 45 metų sukaktį. Jubiliejų ši kultūros įstaiga paminės didžiuliu koncertu, kuris vyks šiandien, balandžio 29 dieną, ir prasidės 17 val. 30 minučių Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Toks metų skaičius nėra labai didžiulis žmogaus gyvenime. Tačiau įstaigos, o juo labiau ugdymo, tai nemažas laiko tarpas. Per tuos beveik pusšimtį skaičiuojamus metus Šilutės meno mokykla išaugo bei smarkiai išsiplėtė. Tačiau svarbiausia išugdė didžiulį būrį muzikai, dailei bei šokiui neabejingų žmonių. Gal ir ne visi jų tapo garsiais muzikais, dailininkais ar šokėjais, tačiau savo gyvenimą gali papildyti giliau ir subtiliau suvokdami supančią realybę bei mokėdami ją pasidaryti žymiai jaukesnę ir gražesnę.

Pradžia ir augimas

1965 metų rugsėjo pirmąją duris pravėrė naujai atidaryta Šilutės muzikos mokykla. Į ją atėjo 73 mokiniai. Vyko atranka, todėl groti reikėjo mokytis keturiais muzikos instrumentais: fortepijonu, akordeonu, smuiku ir klarnetu. Vaikus mokė devyni mokytojai. Pirmuoju šios mokyklos direktoriumi paskirtas Vytautas Jovaiša.

1967 metais atidarytas ir vakarinis mokyklos skyrius. Jame muzikinių dalykų galėjo mokytis dirbantieji. Mokytojų skaičius taip pat didėjo. Vėliau atidaryti Šilutės muzikos mokyklos filialai. Ten, kur buvo norinčiųjų mokytis ir kas juos moko. Taip atsirado filialai Pagėgiuose, Kintuose, Juknaičiuose bei Švėkšnoje.

Nors mokykla atidaryta 1965-aisiais, tačiau iki 1978 metų savo patalpų neturėjo. Glaudėsi tuometinėje Šilutės antrojoje vidurinėje mokykloje, dabar visų žinomos Vydūno gimnazijos patalpose. Tais metais persikraustė į suremontuotą ir muzikos mokyklai pritaikytą buvusį mokyklos bendrabutį. Čia mokykla, šiandien pervadinta į Šilutės meno mokyklą, ir sutinka 45-erių metų jubiliejų.

Naujas pavadinimas atsirado po to, kai atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Šilutės dailės mokytojai pasiekė, kad būtų atidaryta Dailės mokykla. Nors kiek laiko ir buvo savarankiška, tačiau šiandien ji yra jubiliejų švenčiančios Meno mokyklos sudėtinė dalis (kaip ir choreografijos skyrius).

Jei niekas nesutrukdys, naujus mokslo metus Šilutės meno mokykla pradės kapitaliai suremontuotose, gerokai atnaujintose ir šiai mokyklai pritaikytose buvusios Verdainės mokyklos patalpose. Menininkai įsikurs viršutiniuose šio pastato aukštuose. Šiuo metu vyksta baigiamieji remonto darbai, kai mokomosios klasės yra pritaikomos mokytis su konkrečiais muzikos instrumentais.

Svarbiausia pasiekimai

Nuo 1993 metų šios mokyklos vairą iš V.Jovaišos perėmusi direktorė Rūta Gatelienė ir jos pavaduotoja Regina Stankuvienė pasakojo, jog nors dabartinėse klasėse ir labai ankšta, ir dirbti tenka labai įtemptai, tačiau mokyklos pasiekimai yra šaunūs. Ir, pasirodo, į ją norisi sugrįžti: net 11 muzikos ir du dailės mokytojai yra baigę šią mokyklą.

Meno mokyklos specifika yra ta, kad nuolatos tenka ne tik mokytis groti, šokti ar piešti, tačiau reikia dalyvauti įvairiuose konkursuose, festivaliuose. O ten įtempta konkurencija. Abi mokyklos vadovės pasidžiaugė, kad šios mokyklos mokiniai dažniausiai parsiveža įvairiausius diplomus ar laureatų vardus. Tokie konkursai vyksta ne tik mūsų šalyje, bet ir Taline ar Rygoje.

Šiais metais įvairių laipsnių diplomus parsivežė Skaistė Kašėtaitė, Kornelija Tunaitytė, Kasparas Mikužis, Dominykas Dulkys ir U.Petniūnaitė, kuriuos moko Liudmila Kašėtienė, Sandra Liudmila Tunaitienė ir Žydrė Adomaitienė. Respublikiniuose konkursuose, be jau minėtų, tarp geriausių – Kintų klasės jaunieji pianistai Jonas Vitkauskas, Nedas Neimantas (mokytoja Asta Rupšauskienė) ir šilutiškės E.Skikaitė su L.Birbalaite (mokytoja L.Kašėtienė).

Pučiamųjų instrumentų kvintetas ir kvartetas pelnė antros ir trečios vietų laureatų diplomus Šeštojo Žemaitijos krašto vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų ansamblių festivalyje–konkurse „Pavasario trimitai 2011“ Plungėje (vadovai Gražvydas Raila, Edgaras Gedeikis). Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatų prizininkas, pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas G.Raila) ir šiais metais tarp geriausių savo kategorijoje – pelnyti geriausio, už geriausiai atliktą privalomą kūrinį ir III laipsnio laureato diplomai.

Ir tai tik maža dalis mokinių ir pasiekimų, kuriuos per daugybę metų pelnė šios labai rimtai respublikiniu lygiu gerai vertinamos mokyklos mokiniai. Tai, žinoma, labai didelis jų kruopštaus ir labai nelengvo darbo rodiklis. Tačiau daugiausia prie to prisidėjo juos ugdantys ir savo žinias perteikiantys pedagogai. Sveikiname juos, visą mokyklos kolektyvą ir visus čia kažkada mokiusius ir dabar besimokančius mokinius. Sėkmės Jums.