Pažintis su teatro užkulisiais

Antradienį Šilutės kameriniame teatre lankėsi Rusnės specialiosios mokyklos ugdytiniai. Tai buvo jų pirmoji pažintis su teatru.

Šilutės teatro kolektyvas šių mokinių labai laukė ir paruošė jiems neįprastą sutikimą: mokinukai ne stebėjo, kaip galima buvo tikėtis, kokį nors spektaklį, o susipažino su teatro užkulisiais. Aktoriai į salę sunešė spektaklių  kaules, įvairių spektaklių rūbus, kitus vaidinimui naudojamus atributus. Svečiams iš Rusnės visa tai padarė labai didžiulį įspūdį. Įdomiausiai buvo ne tik palaikyti rankose, pačiupinėti tuos daiktus, bet bandyti ir pavaidinti. Vieni apsirėdę princo rūbais bandė rasti princesę ir įsivaizduoti, ką juodu galėtų kalbėtis. Kiti apžiūrinėjo įprastus šilutiškių aktorių atributus kojūkus. Moksleiviai stebėjosi, kaip jais galima vaikščioti.

Įdomi pirmoji pažintis buvo ne tik su teatro rūbais, bet ir su grimu – aktoriai leido šiek tiek pasigrimuoti ir taip tapti kokiais nors personažais. Vėliau visi keliavo į paslaptingąjį teatro sandėlį: ten buvo sukabinta daugybė įvairių personažų rūbų. Tačiau paslaptingiausiai atrodė teatrinio rekvizito prikrautos paslaptingos dėžės. O ten – akiniai, barzdos ir kiti lyg ir kasdieniai, tačiau labai įdomiai tose dėžėse esantys vaidinimų personažams kurti naudojami dalykai.

Moksleiviai su malonumu visą tai apžiūrinėjo, klausėsi aktorių aiškinimų, fotografavosi su jais. Ir tikrai išvažiavo namo su pačiais gražiausiais įspūdžiais, mintyse save įsivaizduodami kokiais nors personažais.

Šią išvyką Teatros dienos proga sumanė Rusnės specialiosios mokyklos mokytojai. Su malonumu į šį kvietimą atsiliepė ir Šilutės teatralai, kurie taip pat turėjo betarpišką galimybę pabendrauti su vaikais.

+++