Dainininko likimas

Vasario 19 d. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre vyko vakaras – prisiminimas – koncertas, skirtas Klaipėdos muzikinio teatro dainininko, Klaipėdos konservatorijos dėstytojo docento Antano Bajerčiaus atminimui.

Kristina BLANKAITĖ

Renginio iniciatorius, režisierius Ramūnas Kaubrys trumpai pristatė kaip gimė idėja drauge su Vokalinės muzikos katedros studentais surengti šios iškilios asmenybės paminėjimą. Jautriai ir su didele meile dainininko gyvenimą savo knygoje ,,Dainininko likimas. Tonius“ atskleidusi poetė Dalia Žibaitienė publikai trumpai pristatė savo kūrybinį kelią ir prisiminė keletą epizodų iš savo jaunystės metų, kuomet teko artimai bendrauti su pusbroliu. Ji neslėpė savo susižavėjimo ryškia, meniška Antano Bajerčiaus asmenybe, jo gebėjimu siekti užsibrėžto tikslo, nepaisant sudėtingų ir nepalankių jo gyvenamo meto aplinkybių.

Tonius_02-25+Susirinkusieji, klausydamiesi raiškiai skaitomų knygos tekstų, dainų, muzikos, galėjo keliauti Antano Bajerčiaus gyvenimo, minčių ir vilčių takais. Atlikėjai, nežiūrint jų jauno amžiaus įtaigiai pynė daininko išgyvenimų tinklą, liudijantį apie nepaprasto likimo žmogų.

Renginio pabaigoje knygos autorė Dalia Žibaitienė dėkojo režisieriui ir studentams už parodytą dėmesį jos pusbroliui, bei už jos kūrybos interpretaciją. Žiūrovai sveikino autorę, puikiai suprasdami, kad poetės įtaigus pasakojimas inspiravo vakaro rengėjus, kurie savaip jį pateikdami, leido dar ir kitu kampu pažvelgti į dainininko Antano Bajerčiaus gyvenimo kelią.

 

016studentai skaito+Zibaitiene+ 004+