Kraštotyrininkai aptarė šių metų darbus

Praėjusią savaitę draugėn buvo susirinkę Šilutės kraštotyros draugijos nariai. Kiekvienų metų pradžioje paprastai viename iš susitikimų laisvalaikį pomėgiui tyrinėti ir pažinti savo kraštą skyrę šios draugijos nariai sudėlioja metų planą, numato savo veiklą.

Iš praėjusį ketvirtadienį toks preliminarus darbų planas buvo sudarytas. Nors jis dar ne kartą keisis, tačiau numatyta keletas išvykų. Viena jų – pas šios draugijos narį Joną Purlį. Jis pakvietė bendraminčius į svečius, kuomet ant piliakalnio bus švenčiamas lygiadienis. Kadangi J. Purlys neblogas kulinaras, jis pažadėjo ne tik gražias šios kalendorinės šventės sutiktuves surengti, bet ir pavaišinti savo firminiu plovu.

Draugijos narys kunigas Remigijus Šemeklis apsiėmė surenti rašytojos iš Priekulės Editos Barauskienės naujos knygos apie Kristijoną Donelaitį sutiktuves. Jis pažadėjo atsivežti ir knygos autorę, kad ji betarpiškai savo naująjį kūrinį pristatytų.

Į Pagėgių kraštą išsikėlusi draugijos narė Liudvika Burzdžiuvienė birželio mėnesį pakvietė aplankyti Rambyno žemę, kur ji supažindins su siauruko geležinkeliu, kuris tarpukario laikais vingiavo nuo Smalininkų iki Tilžės.

Šilutės darželio-lopšelio „Pušelė“ direktorė Virginija Čėsnienė draugijos narius pakvietė į lapkričio 11 dieną vyksiančią Martyno dieną. Šios įstaigos ugdytiniai tokias šventes rengia ne pirmus metus.

Tai preliminarus susitikimų ir išvykų planas. Vėliau Šilutės kraštotyros draugijos narių jis dar bus tikslinamas. Juo labiau, kad daugelis narių negalėjo atvykti į pirmą susitikimą.

Krastotyrininka+