Pažinti Šilutę galima ir pėsčiomis

Metų pradžioje dienos šviesą išvydo nedidelis leidinys, kuris pavadintas „Po Šilutę pėsčiomis“.

Pesciomis_po_Silute-1+Jis dailus ir patogus laikyti rankose. Leidinys pradedamas nuo daugiau kaip šilutiškės dailininkės Ilonos Penčylaitės 480 Šilutės miesto metinėms skirtu senuoju žemėlapiu. Gaila, kad nebuvo galimybės padaryti tokio, koks buvo sukurtas prieš 24-erius metus. Tai buvo išties mielas žemėlapis, pavadintas „Istorinė Šilutė“. Pastarasis sukurtas remiantis Petro Jakšto knyga „Senoji Šilutė“.

Kituose 26 puslapiuose aprašomas Šilutės miestas. Medžiaga panaudota iš Šilutės muziejaus: čia pateikti sutrumpinti istorikų tekstai. Labai gerai, kad ši kelionė iliustruota ir senosiomis, ir dabartinėmis aprašomų objektų nuotraukomis. Taip žaismingai galima atidžiau pažinti miestą.

Leidinyje yra aprašyta kelios pagrindinės miesto vietas, su kurias galima susipažinti siūlomu būdu – keliaujant pėsčiomis. Greičiausiai leidėjai taip siekė sužadinti smalsumą, kurį vėliau bus galima užpildyti jau kitais būdais. Gaila, kad leidinyje nėra nurodyta, kas šį žinyną išleido. Todėl nėra kam reikšti nei pagyrimų, nei priekaištų.

Pesciomis_po_Silute-2+