Prasidėjo žaidimas „Vėtrungių kelias“

Birželio 26 dieną Kintų Vydūno kultūros centre startavo žaidimas „Vėtrungių kelias“. Dalyvaujantieji turės galimybę išsamiau susipažinti su Mažosios Lietuvos bei pamario istorija, kurią šios pramogos rengėjai sujungė senųjų Kuršių marių kurėnų vėtrungių pagalba.   

Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – būtent 1844 metų birželio 29 dieną vyriausiasis Kuršių marių žvejybos inspektorius Ernstas Vilhelmas Berbomas, kuris gyveno netoli Kintų esančiame Muižės dvare, paskelbė įsakymą, įpareigojantį žvejybos laivus pažymėti kaimams skirtais ženklais. Vėliau išradingi žvejai šiuos geometrinius dviejų spalvų ženklus įkomponavo į vėtrunges. Jas dažnas laivo savininkas savaip interpretuodavo, papuošdamas sau artimais simboliais. Taip susiformavo savitas ir unikalus Kuršių marių vėtrungių pasaulis, kuris šiandien yra tapęs paveldu.

Tai tapo ir simboliu, kuriuo Šilutės kultūros ir pramogų centras parengė tokiu pat pavadinimu projektą. Jis skirtas ne tik pažinti pačias vėtrunges, savitą ir unikalią Mažosios Lietuvos pamario kultūrą.

Šį žaidimo projektą Šilutės kultūros ir pramogų centras vykdo drauge su devyniolika partnerių. Jie visi ir kviečia šio krašto pažinčiai. Tad tie, kurie ryšis tokiai pažinčiai, turi atvykti į Šilutės, Klaipėdos miesto ar Klaipėdos rajono, Pagėgių krašto ar Nidos informacinius centrus bei muziejus. Ten turėtų gauti specialų leidinį, kuriame yra ir žaidimo taisyklės, ir nurodytos lankytinos vietos. Nugalėtojais bus laikomai tie, kurie aplankę taisyklėse nurodytas septynias vietas ir pažinę jas, tame leidinuke surinks tų vietų specialius spaudus. Taisyklės leidžia vykti į keliones bet kokia tvarka – svarbiausia, kad būtų surinktos tų septynių vietų atžymos. Ir tai būtina padaryti iki turistinio sezono pabaigos – rugsėjo 27 dienos.

Nugalėtojai bus apdovanoti specialiais prizais ir pakviesti į šio žaidimo aptarimą, kur galės pasidalinti savo įspūdžiais ir pastabomis.

Vetrunges+