Mažosios Lietuvos paveikslų sodas ir nauji darbai jame

Šiais metais naujais darbais vėl prasiplėtė Mažosios Lietuvos paveikslų sodas Bitėnuose. Šalia buvusios Martyno Jankaus sodybos nuo 2003 metų kuriama galerija po atviru dangumi pasipildė naujais, dešimties dailininkų kurtais, darbais.   

Ir kaip jau eilę metų, čia kiek daugiau nei savaitę vasaros viduryje darbavosi tarptautinė dalininkų komanda. Daugumai jų tai buvo pirma pažinti su Mažosios Lietuvos praeitimi, čia gyvenusiais bei šį kraštą stačiusiais bei kūrusiais jame žmonėmis. Tai leido iš svetur atvykusiems tapytojams savitai ir įdomiai bei netikėtai perteikti savo įspūdžius bei potyrius iš neilgos, tačiau prasmingos kūrybinės viešnagės Rambyno kalno papėdėje įsikūrusiuose Bitėnuose.

Naujieji dailės darbai nuo šiol plačiau ir dar išraiškingiau pasakos apie Mažąją Lietuvą bei čia 20014 metų vasaros plenero metu kūrusius dalininkus.

Šiais metais čia darbavosi ir savo darbus Mažosios Lietuvos paveikslų sode paliko: Andrius Seselskas, Giedra Purlytė, Gražvydas Kardokas, Simona Žilėnaitė, Vitalija Petraitytė, Milda Žemaitienė, Petras Lincevičius (Lietuva), Agnieszka Rogoz, Agata Borowa (Lenkija), Marko Fenshe, Diether Munchgesang (Vokietija). Jų kuratorius ir, kaip buvo pristatytas, visų galų meistras jaunimo kūrybinės bendrijos „Be batų“ vadovas Darius Straigis.

169 171 172 175 178 180 182 184 186 Milda Žemaitienė „Transformacija“ (Lietuva)